e x e x e
x   x   x
e x e x e
x   x   x
e x e x e
>>>>>>>>>> e: studio@exexe.pl
>>>>>>>>>> m: +48 602 586 609
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< home
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< works
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> info
> 2017 > HOUSE J > single family house > 140m2 > ongoing

/PL/
Dom J stanowi współczesną interpretację archetypu “Polskiej Kostki”, która zadomowiła się w krajobrazie Śląska w czasach PRL. Neutralna bryła oraz płaski dach, typowe dla “Kostki”, wyposażono w układ funkcjonalny odpowiadający potrzebom współczesnej rodziny 2+2. Prostotę i elegancję formy uzupełnia zastosowanie naturalnych materiałów wykończeniowych.

Dom zaprojektowano na działce z dojazdem od strony południowej i ogrodem od północy. Zwarta bryła budynku, prosta konstrukcja, nasłonecznienie uwzględniające kierunki geograficzne, a także funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni przekładają się na ekonomikę w realizacji oraz użytkowaniu budynku. Wysoka, dwukondygnacyjna część dzienna, doświetlona południowym światłem oraz kameralny taras zachodni, ukryty przed wglądem z ulicy to jego podstawowe atuty.

Na niewielkiej powierzchni - 141 m2 rozplanowano wszystkie niezbędne pomieszczenia: dom na parterze mieści część dzienną z dwukondygnacyjnym pokojem dziennym (z wyjściem na taras od strony ogrodu), kuchnię z jadalnią (z wyjściem na taras od strony zachodniej), pokój do pracy, łazienkę z sauną, pomieszczenie techniczne oraz jednostanowiskowy garaż (dodatkowe 20m2). Na piętrze zaprojektowano dwa pokoje dziecięce, 2-osobową sypialnię, łazienkę, aneks pralni i przedpokój z wyjściem na taras zlokalizowany nad kuchnią, dostępny dla wszystkich domowników.


TEAM: Ligia Krajewska, Jakub Pstraś

© exexe